قوانین و مقررات

قوانین و مقررات مربوط به پذیرش بیماران بین المللی

در صورت مراجعه مستقیم بیمار یا از طریق سایت موسسه پزشکی کلیه مقررات موجود از جمله هزینه های موسسه درمانی، بسته خدمات، امکانات
بهزیستی به صورت برگه ممهور به مهر مؤسسه درمانی در اختیار آنها قرار می گیرد و در صورت پذیرش شرایط خارجی بیمار، پذیرش آنها به صورت قراردادی بین مؤسسه درمانی و سازمان پزشکی انجام می شود. صبور.


در صورت پذیرش بیمار در موسسات درمانی توسط شرکت یا دفتر خدمات مسافرتی، هماهنگی لازم از طریق شرکت (پزشک مسئول سلامت فنی شرکت یا مطب خدمات) Safferty با پزشک انجام شود. موسسه، نهاد.
هماهنگی شامل ارائه اطلاعات بیمار و پرونده اولیه وی می باشد که باید به تشخیص موسسه پزشکی باشد. پذیرش بیمار در قالب یک قرارداد 3 طرفه بین موسسه درمانی شرکت یا دفتر خدمات مسافرتی معتبر با بیمار انجام می شود.

پس از ابلاغ دستورالعمل بیمه مسافرت سلامت توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، موسسه درمانی باید در هنگام پذیرش بیمار دارای بیمه نامه مسافرتی باشد که شامل جبران خسارات ناشی از فوت بیمار یا عوارض غیرمترقبه می شود. درمان بیماری فرد که منجر به ایجاد هزینه می شود افزایش می یابد و در توافق پیش بینی نشده است که محقق شود.

مؤسسه پزشکی در هنگام پذیرش بیمار باید اطمینان حاصل کند که دارای تأییدیه معتبر مبنی بر عدم ابتلای فرد به بیماری های واگیر مطابق با استانداردهای IHR و در صورت وجود موارد خاص از بیماری است. بیماری های واگیر در صورتی که متخصص عفونی اجازه درمان را بدهد، اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. با ملاحظه باشید

پس از عقد قرارداد و پذیرش بیمار بین المللی در واحد IPD و اطلاع پزشک معالج و پزشک IPD، بیمار توسط کارشناس IPD به بخش دندانپزشکی معرفی می شود.

نظر 1: در تمام بخش هایی که بیمار رفت و آمد می کند، حداقل باید علائم و نشانه هایی به زبان انگلیسی وجود داشته باشد.
تخلیه و مستندات:
موسسه پزشکی دارای مکانیزم ترخیص جداگانه برای تسهیل ترخیص بیماران خارجی است.

لازم است بخش ترخیص مستقیماً با بیمار یا شرکت یا دفتر خدمات مسافرتی در تماس نباشد و این امر از طریق کارشناس IPD انجام خواهد شد.
همه بیماران باید در زمان ترخیص یک خلاصه فایل انگلیسی تایپ شده داشته باشند که باید شامل موارد زیر باشد:
نام و نام خانوادگی پزشک معالج، شماره گذرنامه و کد بین‌المللی، تاریخ پذیرش و ترخیص، علت ارجاع، تشخیص اولیه، اقدامات تشخیصی یا درمانی انجام شده برای بیمار، وضعیت فعلی بیمار شامل اقدامات و مراقبت‌های لازم پس از ترخیص که بیمار باید در محل سکونت شما انجام شود و در صورت نیاز معاینه مجدد.
قبل از ترخیص، بیمار باید آموزش ها و اطلاعات لازم را در مورد نحوه پیگیری وضعیت خود در قالب فرم های از پیش آماده ترجمه شده به زبان خود دریافت کند.

در مواردی که بیمار علی‌رغم توصیه تیم پزشکی تصمیم به ترک مرکز درمانی می‌گیرد، در صورت وجود خطر برای جان بیمار، به منظور جلوگیری از حوادث غیر مترقبه، پزشک معالج باید اطلاعات لازم را در خصوص خطرات ناشی از آن ارائه دهد. ضمن مشورت با کارشناس پزشکی قانونی در این زمینه اقداماتی را عنوان کرد. به بیمار اطلاع دهید

موسسه پزشکی علاوه بر اطلاعات دیگر از کدهای تشخیصی استاندارد و همچنین کدهای استاندارد برای اقدامات و اقدامات پزشکی تشخیصی (ICD 10) استفاده می کند.

مؤسسه پزشکی باید در زمان ترخیص به همه بیماران فرم رضایت بدهد. علاوه بر این رضایت نامه، باید حاوی اطلاعات دقیق دسترسی بیمار به منظور کنترل خدمات ارائه شده باشد.
مسئولیت ارائه اطلاعات مربوط به راههای برقراری ارتباط (ایمیل، تماس تلفنی یا مشاوره حضوری) با پزشک معالج و مؤسسه درمانی در زمان ترخیص به صورت از پیش طراحی شده بر عهده مؤسسه پزشکی است. تشکیل می دهد.

کارشناس IPD مؤسسه پزشکی وظیفه ثبت کلیه اطلاعات بیمار را بر اساس دستورالعمل های عملیاتی در سامانه سلامت وزارت بهداشت بر عهده دارد.

به کلیه بیماران در زمان ترخیص از موسسه پزشکی نسخه ای داده شود که شامل داروهای قبلی و فعلی بیمار باشد و عدم تداخل دارویی و غذایی در رژیم دارویی بیمار به ترتیب اولویت در نظر گرفته شود.

شما نیز میتوانید نظر، انتقاد و یا پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

برای ثبت نظر، انتقاد و یا پیشنهاد لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.